Блоги

 

Перші відгуки про апаратуру радіокерування Turnigy 9XR

Turnigy9xr

В мережі з’явилися перші відгуки та відео від користувачів про нову апаратуру радіокерування Turnigy 9XR. Переглянувши декілька відео та перечитавши деяку інформацію, на жаль, виникло певне розчарування - згідно доступної інформації нова апаратура насправді не така вже й нова, а правильніше сказати - трішки змінена попередня версія популярної Turnigy 9X, щоправда з додаванням деяких нових можливостей.

Ось декілька причин цього розчарування:

    1. Нова апаратура використовує старий процесор ATmega64
    2. Згідно неофіційної інформації з форумів, виробником апаратури і надалі є завод FlySky (той самий, що виробляє Turnigy 9X), тому якість збірки, плат та пайки залишилася на попередньому рівні
    3. Роздільча здатність екрану апаратури і його розміри залишилися такі ж як і в попередній версії
    4. Кнопки меню тепер працюють на гумових контактах, не відчутно кліку при натисканні, також є підозри, що таке рішення може бути недовговічним
    5. На даний момент апаратура продається без вбудованого модуля передавання, тобто Ви не зможете її використовувати відразу з коробки. Turnigy 9XR підтримує JR-сумісні модулі, тому ви можете використати модуль від Turnigy 9X, або будь-який аналогічний. Наприклад, ви можете купити передавальний модуль OrangeRX . Приймачі до останнього продаються окремо, ось 6 канальний за дуже вигідною ціною  На форумах рекомендують модуль від FrSky, оскільки він має вбудовану телеметрію (проте для підтримки телеметріїї доведеться доробляти сам приймач)

Turnigy 9xr compatible modules

З нових можливостей додалося:

    1. Роз’єм для перепрошивки апаратури винесений на корпус. HobbyKing офіційно дозволяє перепрошивати апаратуру перевіреним програмним забезпеченням без втрати гарантії. Перевіреними прошивками на даний момент є
        ER9X
        Open9X

    2. Екран тепер має вбудовану підсвітку, не потрібно самостійно встановлювати комплекти підсвітки як в Turnigy 9X
    3. Ручки керування 4-ма основними каналами (стіки) тепер рухаються на підшипниках. На форумах це викликало жваве обговорення, оскільки вважають, що це рішення особливо не впливає на точність керування при відносній дешевині електронних компонентів.
    4. Крім самої апаратури HobbyKing випустив аксесуари спеціально для даної апаратури. На даний момент, можна замовити:
        Батарею спеціально розроблену для Turnigy 9XR
        Алюмінієвий футляр (кейс) для Turnigy 9XR

Апаратуру вже купили досить багато ентузіастів радіокерованого хобі, на сайті HobbyKing вона швидко зникає з наявності. Як і у випадку попередньої версії, нова апаратура з Моде 2 більш популярна ніж Моде 1. Проте на відміну від попередньої версії, в Turnigy 9XR не так легко міняється режим (Мода). Інструкція з зміни моди в Turnigy 9X є на нашому сайті. Зміна режиму (моди) апаратури Turnigy 9XR (на англійській мові) доступна на RCGroups

Крім вказаних особливостей деякі користувачі виявили проблеми в роботі апаратури:

При низьких температурах близько 0 градусів цельсію залипають кнопки меню. Це звязано з прозорою накладкою над екраном. Існує декілька способів побороти проблему:
        механічно від’єднати (відірвати) накладку
        розібрати корпус та сточити кнопки з боків. Відео інструкція цього способу доступна тут (англійською мовою): http://www.youtube.com/watch?v=ZV7Z0pdsiSs


Висновки

Попередні висновки такі, що апаратура Turnigy 9XR є практично аналогом Turnigy 9X в новому корпусі та з виправленням деяких недоліків останньої. Якщо у вашому арсеналі уже є Turnigy 9X з припаяним портом для перепрошивки і встановленим комплектом підсвітки, то замовляти нову апаратуру певно не буде мати великого сенсу. Якщо ви приглядалися до недорогої але доволі потужної апаратури як Turnigy 9X, то є сенс вже купляти новішу версію. Проте, майте на увазі, що доведеться окремо докупити передавальний модуль та приймач поки в продажу немає стандарного для Turnigy 9XR.

Враховуючи вищесказане, та те що в новій апаратурі ще можуть виявлятися проблеми, то моя рекомендація для бажаючих її придбати: зачекати деякий час, щоб HobbyKing міг усунути виявлені недоліки і можливо запропонувати версію зі стандартним передавальним модулем.

Джерела інформації та інструкції

Дивіться підбірку відео про апаратуру Turnigy 9XR в нашому плейлісті:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLax5GOKDrPKH8s7L4hlbFbmM4WKKD-W2F

Ось відеоінструкція прошивки апаратури на альтернативну прошивку open9x https://www.youtube.com/watch?v=x_yDfl7fuSw

Комментарии:
Please Login or Sign Up to leave a comment.
 
 

Advertisement

 

Новости

АЭРОШОК 2013
Май 19, 2013

Ассоциация развития авиации представляет ежегодный фестиваль мастеров авиамодельного спорта «Аэрошок», который пройдет с 31 мая по 9 июня 2013 года на аэродроме "Бородянка" под Киевом.

Joe Nall Week 2013
Май 9, 2013

After long preparation Triple Tree Aerodrome is now ready to host one of the biggest RC events - Joe Nall 2013. As usual even will start on Mother's day weekend and last for 7 days.

Toledo Show 2013
Апрель 6, 2013

The largest and longest RC expo in North America RC Model Toledo Show 2013 is ...